Güneş Hasarları Karşıtı Reçeteniz

Beyaz tenlilerin cildinde sıklıkla kızarıklıklar, kılcal damar problemleri ve balıksırtı pullanması gibi pürüzlenme problemleri oluşurken, esmer tenlerde ise daha çok pigment değişiklikleri ve ölü hücre birikmesine bağlı pürüzlenme sıklıkla görülmekte. Ölü hücreleri artmış ciltlerde ise ölü hücrelerin ciltteki gözenekleri tıkaması ile cildin yağ – ter salgıları dışarıya atılamamakta, cildin bakteri florasındaki bakteriler de bu salgılar içerisinde hızla çoğalarak sivilce problemlerine neden olabilmekte. Kılcal damarların hızla artışı ise ciltte kızarıklık, yanma, kaşıntı ve şişlik problemlerini doğurabilmekte.

 

Gençliğin anahtarı proteinler…

Cildin temel proteinlerinin eksilmesi cildin olumsuzluklarına neden olduğuna göre bu proteinleri artırmak için yapılan terapilerin tümü de cildin genç ve sağlıklı görünmesine katkı sağlar. Özellikle yaz mevsimsi öncesinde yapılan protein artırıcı terapiler cildin genç proteinlerinin artmasını sağlayarak güneşe karşı derin dokuları koruma gücünü geliştirmekte. Böylece cildin derin dokuları koruma gücü mükemmele doğru yönlenerek, gelecekte yaşanacak problemler geciktirilmiş veya asgariye indirilmiş olur. Biyolojik yenilenmede bu proteinler içerisinde en önemlisi kolajen üretiminin uyarılması.

 

Biyolojik yenilenmede Flavius ‘tan metotlar… 

İngiliz bilim adamlarının geliştirdiği Nlite V lazer teknolojisi ile 12 ay, güneşten etkilenmeden cildin proteinlerinin tümü artırılabilmekte. Yapılan bilimsel çalışmalara göre bir seansta cildin proteinleri % 80 oranında artırılarak yıpratıcı çevresel etkilere karşı iyi bir direnç oluşturulabilmekte. Bunun yanı sıra  Nlite V ile birlikte eş zamanlı kullanılan Duolift teknolojisinde ise cildin derinliklerine ses dalgaları gönderilerek, cildin tüm biyolojik fonksiyonları uyarılmakta. Elektroporasyon adı verilen yep yeni bir metotta ise cildin istenen derinliklerine cildin uyuyan fabrikasını çalıştıracak çeşitli etken maddeler gönderilerek cildin hızlı yenilenmesi sağlanabiliyor. Böylece sinerji oluşturularak daha etkin sonuçlar, daha kısa sürede elde edilerek cildin koruma gücü güçlendirilmekte, yaşlanma belirtileri geciktirilmekte, daha genç ve sağlıklı bir görüne ulaşılabilmekte. 

 

Işık hasarına karşı Flavius ‘tan bakım tavsiyeleri… 

Ultraviyole ışınlarını cilt üzerindeki hasarını engellemek için en iyi antioksidan C Vitaminidir. Özellikle cilde emilme özelliği geliştirilmiş ve yüksek oranda C vitamini içeren antioksidanlar yüz, göz çevresi ve boyuna sabah – akşam uygulanmalı. Bunun dışında güneşe bağlı ciltteki pigment hücrelerinin aşırı çalışarak pigment üretimlerini engellemek ve lekelenmeye mehilli zayıf cilt bölgelerin güçlenmesini sağlayacak yeni jenerasyon bir ürün 12 ay boyunca sabah ve akşam nemlendiricilerden önce tüm yüze, boyuna, dekolteye uygulanabilir. Güneş ışınlarını geri püskürtmek için fiziksel ve kimyasal korumayı aynı anda gerçekleştiren, yaşlanma karşıtı elemanları da içeren bir güneş koruyucu çocuk, erişkin herkese günde bir defa önerilir. Bunun dışında cildi geliştirici hegzapeptid yapısındaki peptid komplexlerini içeren; cildin yenilenmesini tetikleyen, çevre ve güneş hasarından cildi koruyan, yaşlanmanın etkileriyle savaşan bir üründe önerilebilir.

Test

Form Gönderimi

Tamam